Arkadaşım ve ortağım; mindfulness ve yoga eğitmeni Merve Onay ile Monkinya isminde bir markamız var. Mindfulness, yoga, nefes alıştırmaları için özellikle çocuklara yönelik ürünler tasarlayıp üretiyoruz. Büyük bir kısmı dijital olan ürünlerimizi Türkçe ve İngilizce olarak, Türkiye’de ve yurtdışında (Shopier ve Etsy üzerinden) satıyoruz.

Aslında Merve’yle tanıştığımızda yazdığı bir çocuk kitabını resimleyecektim. Hikayesinde yarattığı ülkeye Monkinya ismini vermişti ve benden Monkin’leri çizmemi istedi. Karakterler ortaya çıktığında bu minik canlıları çok sevdi ve onlara yoga yaptırmak istedi. 🙂

Ve kitap fikriyle yola çıkmışken önce Monkinya Yoga Kartları’nı yaptık ve hemen ardından Merve Monkin’lerden bir marka yarattı.

Bir süredir ortak olarak çalışıyoruz. Ürünleri birlikte geliştirdikten sonra Merve içeriklerini hazırlıyor, ben de çizim ve tasarımlarımı yapıyorum. Ürünlerimiz bugüne kadar Türkiye, Kanada, Amerika, İngiltere, Avustralya ve Çin’de çocuklar ve yetişkinler tarafından kullanıldı.

Siz de Monkinya’nın renkli dünyasını keşfetmek ve ürünlerimizi incelemek isterseniz www.monkinya.com adresini ziyaret edebilirsiniz.