Ben Seval Yılmaz Ardal.

Üniversitede Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda yerel ve ulusal projelerde gönüllü eğitmenlik, proje ve grup koordinatörlüğü yaptım. Farklı şehirlerde, gönüllülük, sivil toplum, proje yönetimi, ekip çalışması ve iletişim konularında eğitimler verdim.

Üniversiteden sonra önce Uluslararası Çocuk Merkezi, ardından Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda Saha Sorumlusu, Proje Koordinatörü ve Gençlik Merkezi Yöneticisi rollerinde çocuklar ve gençlerle çalıştım. Devamında çalışmalarımı Avrupa Birliği Gençlik Programı kapsamında İspanya’da sürdürdüm.

Üniversite yıllarımda başlayan eğitmenlik yolculuğuma, 2011’de Türkiye’nin en büyük kozmetik firmalarından biri olan Avon Kozmetik’te sahada ve merkez ofiste Bölge Sorumluluğu’ndan Eğitim Müdürlüğü’ne kadar farklı roller alarak devam ettim.

2015’te dijital dünyaya, tasarıma ve çizime olan ilgim, keşfetme ve öğrenme isteğimle birlikte yeni bir alana geçiş yaptım ve çizerlik yapmaya başladım. Aynı dönemde Çocuk Yogası ve Temel Yoga Uzmanlık Eğitimleri’ni tamamladım ve çalışmalarıma kendi tasarladığım Çocuk Yogası & Kraft Atölyesi derslerimle devam ettim. Ayrıca çocuk yogası alanında ebeveynlere ve eğitmenlere yönelik dijital içerikler ürettim. Ortak yazarlığını yaptığım ve resimlediğim “Yoga Yapmayı Öğreniyoruz” kitabı Şubat 2020’de dijital çocuk kitapları uygulaması Vimbo’da yayınlandı. Ayrıca çocuk yogası ve mindfulness ürünleri üreten Monkinya markasına yaklaşık 3 yıl boyunca içerik ürettim, markanın ürün çizimlerini ve tasarımlarını yaptım.

Aralık 2021’de kendi markam Little Mountain Kids‘i kurdum.

2022’de, Türkiye’nin önde gelen çocuk kitabevlerinden Tırtıl Kids ile yolum kesişti ve markanın Tasarım ve İçerik Üreticiliği rolünü devraldım. Sosyal medya, websitesi, mobil uygulama, web ve mobil reklamlar, haftalık bülten, basılı ürünler ve dijital hediyeler için tasarımlar yaptım, içerikler ürettim.

Çocukluktan beri yazmaya olan ilgim gençlik yıllarımda çeşitli blog sayfalarında devam etti. 2015’ten beri kendi blogum sevalyilmazardal.com’da hayat, güzel yaşam, kırsalda yaşam, kamp ve seyahat konularında yazılar yazıyorum. Bunun yanında 1000’e yakın üyesi olan sevalyilmazardal.com haber bülteni için düzenli olarak içerik üretiyorum.

Yeni alanlara olan merakım sayesinde, son 7 yıldır yürüttüğüm içerik üreticiliği, sosyal medya yönetimi, blog yazarlığı, mailing iletişimi, tasarım, çizerlik, marka yönetimi gibi birbirini tamamlayan alanlarda tecrübeler edindim. Tüm bu alanlardaki çalışmalarıma katkı sağlayacağına inandığım “Görsel İletişim Tasarımı” bölümünde 2022’de ikinci üniversitemi okumaya başladım.

Detaylarda mükemmellik ve bütünde uyum yakalama konusunda disiplinle çalışmayı seviyorum. Her geçen gün ilerleyen dijital dünyayı yaratan, tasarlayan ve güzelleştiren tarafta olmak beni heyecanlandırıyor.

Yıllar içerisinde edindiğim iş öz disiplini ve uzaktan çalışma etiği ile bilgi, tecrübe ve yeteneklerimi kullanarak yeni markaların dijital yolculuklarını desteklemek için istekliyim.

Evliyim, bir oğlum var ve 2017’den beri Bodrum’da yaşıyorum.

Şubat 2023’ten beri Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği gönüllüsüyüm.

Birlikte çalışma konusunda görüşmek isterseniz İletişim‘den bana ulaşabilirsiniz.

My name is Seval Yilmaz Ardal.

At the university, I worked as a volunteer trainer, project and group coordinator in local and national projects at the Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) and the Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG). I gave trainings on volunteering, civil society, project management, teamwork and communication in different cities.

After graduation, I worked with children and youth in the roles of Field Manager, Project Coordinator and Youth Center Manager, first at the Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC) and then at the Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG). Afterwards, I continued my studies in Spain within the scope of the European Union Youth Programme.

I continued my journey as a trainer, in 2011 at Avon Kozmetik, one of Turkey’s largest cosmetics companies, in the field and in the head office, by taking different roles from Regional Responsibility to Education Manager.

In 2015, with my interest in the digital world, design and drawing, my desire to explore and learn, I switched to a new field and become an illustrator. In the same period, I completed Kids Yoga and Basic Yoga Teacher Trainings and continued teaching Children’s Yoga & Craft Workshop classes that I designed myself. I also produced kids yoga digital content and products for parents and trainers. The book “Yoga Yapmayı Öğreniyoruz”, which I co-authored and illustrated, was published on the digital children’s books application Vimbo in February 2020. I also produced content for the Monkinya brand, which produces kids yoga and mindfulness products, for 3 years, I made the product drawings and designs for the brand. In December 2021, I founded my own brand, Little Mountain Kids.

In 2022, I joined Tirtil Kids, one of Turkey’s leading kids bookstores, and I took over the role of Design and Content Creator of the brand. I designed and created content for social media, websites, mobile applications, web and mobile ads, weekly newsletters, printed products and digital gifts.

My interest in writing since childhood continued on various blogs during my teenage years. Since 2015, I have been writing articles on life, beautiful life, rural life, camping and travel on my own blog sevalyilmazardal.com. In addition, I regularly produce content for the sevalyilmazardal.com newsletter, which has close to 1000 members.

I have gained experience in digital arts such as content production, social media management, blogging, mailing communication, graphics design, illustration and brand design for the last 7 years. I started to study at my second university in 2022 in the department of “Visual Communication Design”, which I believe will contribute to my works in all these areas.

I like to work with discipline in terms of perfection in details and harmony in the whole. Being on the side of creating, designing and beautifying the ever-advancing digital world excites me. I am eager to support the digital journeys of new brands by using my knowledge, experience and skills with the business self-discipline and remote work ethics I have gained over the years.

I am married, I have a son and I have been living in Bodrum since 2017.

I have been a volunteer of the Neighborhood Disaster Volunteers Emergency Response Association since February 2023.

If you would like to work together, you can contact me at Contact.